Šilko priežiūra - dress2dress
Šilko priežiūra

Šilko priežiūra

Šilko audinio drabužiai yra ne tik prabangūs, bet ir universalūs – šilkas reguliuoja šilumą šildydamas, kai šalta, ir vėsindamas, kai karšta. Tačiau šilkas taip pat yra laikomas ir vienu jautriausių bei lengviausiai pažeidžiamų audinių.  Šilkinius audinius reikėtų skalbti ne aukštesnėje kaip 40 °C temperatūroje, todėl renkantis skalbyklę pravartu atkreipti dėmesį, ar joje yra specialiosios žemos temperatūros šilko programos ir pastariesiems pritaikytas gręžimo ciklas.

Prabangios šilkinės suknelės tikrąjį grožį atskleidžia nepriekaištingai išlygintas, lengvai krintantis šilko audinys. Todėl šilko priežiūros procese nepamainomai svarbus ir tinkamas šio audinio džiovinimas bei lyginimas. Baiminantis pažeisti gležnus šilkinius drabužius, neretai juos ne tik skalbiama, bet ir džiovinama mechaniniu būdu. Vis dėlto tai nėra geriausias sprendimas. Ant kaitrios saulės ar didelio drėgnumo ore džiūvantis šilkas gali greitai prarasti savo pirminę formą ir spalvą. Klasikinį džiovinimo būdą daugelis renka dėl nepasitikėjimo džiovyklėmis, bijo, kad būtent jos sugadina mylimą rūbą. Šiandien tai tėra mitas, nes džiovyklės kuriamos skirtingiems audiniams džiovinti ir dažnai jais pasirūpina geriau nei įprasti metodai. Mat dėl garų funkcijos skalbyklėje sukurta drėgmė padeda atlaisvinti audinio plaušelius ir išlygina audinių raukšles.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/gyvenimas/5braskes/patarimai-kaip-tinkamai-priziureti-vilnonius-ir-silkinius-drabuzius.d?id=72890028

Pradėkite rašyti ir spauskite "Enter"

Krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.